Rekrutacja

mlodzi_header

 01.08.2014r.

Regulamin Uczestnictwa w Projekcie

Do projektu „Wygraj swoją przyszłość” zakwalifikowało się 35 osób bezrobotnych (20 kobiet, 15 mężczyzn), w tym 15 osób długotrwale bezrobotnych; wiek 18-24 lata (24 osoby są z terenów wiejskich; zamieszkujących powiat chełmiński, które nie uczestniczą w żadnej formie edukacji oraz nie szkolą się.

  • Osoba przystępująca do projektu ma status osoby bezrobotnej zarejestrowanej jako bezrobotny/-a w Powiatowym Urzędzie Pracy w Chełmnie, mieszka w na terenie powiatu chełmińskiego w województwie kujawsko-pomorskim, nie uczestniczy w kształceniu formalnym.
  • Uczestnik projektu nie może uczestniczyć w szkoleniu (tj. nie uczestniczy w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy, w tym umiejętności zatrudnienia; a w szczególności nie bierze udziału w tego typu formie aktywizacji finansowanej ze środków publicznych w okresie ostatnich 4 tygodni. Za szkolenie uznawana jest każda forma szkolenia (np. szkolenie e-learningowe) niezależnie od jego zakresu (tj. czy jest to np. prawo jazdy kategorii B, kurs językowy lub kurs komputerowy).

Zasady kwalifikacji Uczestników Projektu – rekrutacja

Kwalifikacja Uczestników Projektu odbywa się przez Specjalistę ds. rekrutacji pod nadzorem Koordynatora Projektu.

Proces rekrutacji prowadzony jest z zachowaniem równości szans kobiet i mężczyzn.

Rekrutacja do udziału w projekcie ma charakter otwarty i dobrowolny, rozpocznie się w 08.2014r. i potrwa do momentu zebrania 35 Uczestników Projektu, nie później jednak niż do 31.08.2014r. Beneficjent zastrzega sobie prawo do przedłużenia procesu rekrutacji.

Warunkiem wzięcia udziału w postępowaniu rekrutacyjnym jest dostarczenie przez Kandydata do Biura Projektu, osobiście, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00, czytelnie, kompletnie wypełnionego, podpisanego w oznaczonych miejscach – imieniem i nazwiskiem oraz opatrzonego datą i miejscowością sporządzenia Formularza zgłoszeniowego wraz z wymaganymi załącznikami, lub drogą pocztową na adres: Biuro Projektu „Wygraj swoją przyszłość!” ul. Młyńska 7 86-200 Chełmno.

Za datę zgłoszenia Kandydata przyjmuje się datę wpływu kompletu dokumentów rekrutacyjnych.

Specjalista ds. rekrutacji dokonuje kwalifikacji Uczestników Projektu biorąc pod uwagę następujące kryteria formalne:

Kompletność i poprawność formalna złożonych dokumentów rekrutacyjnych,

Przedział wiekowy: 18 – 24 lata

Posiadanie statusu osoby bezrobotnej

Nieuczestniczenie w kształceniu formalnym

Nie uczestniczą w szkoleniu (tj. nie uczestniczą w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy, w tym umiejętności zatrudnienia; a w szczególności nie brały udziału w tego typu formie aktywizacji finansowanej ze środków publicznych w okresie ostatnich 4 tygodni. Za szkolenie uznawana jest każda forma szkolenia (np. szkolenie e-learningowe) niezależnie od jego zakresu (tj. czy jest to np. prawo jazdy kategorii B, kurs językowy lub kurs komputerowy).

Beneficjent zobowiązany jest dołożyć wszelkich starań by w grupie uczestników znalazło się 35 osób bezrobotnych (20K, 15M), 15 osób długotrwale bezrobotnych, 24 osoby z terenów wiejskich.

Specjalista ds. rekrutacji dokonuje kwalifikacji Uczestników Projektu biorąc pod uwagę następujące kryteria zasadnicze:

niskie i/ lub brak wykształcenia,

bez doświadczenia zawodowego,

brak lub niskie umiejętności aktywnego poszukiwania pracy,

adekwatność projektowego wsparcia do potrzeb i zainteresowań

wysoka motywacja do podjęcia zatrudnienia.

Specjalista ds. rekrutacji dokonuje kwalifikacji Uczestników Projektu biorąc pod uwagę następujące kryteria pierwszeństwa:

brak możliwości samodzielnego sfinansowania szkolenia,

zamieszkiwanie na terenach wiejskich,

długotrwałe bezrobocie.

Wszyscy Kandydaci zostaną poinformowani drogą telefoniczną o wynikach prowadzonej rekrutacji.